euroflorist - powrót do strony głównej

Cukiernia Poznań

Cukiernia Adres
MyShop Sp. z o.o. Sowińskiego 18a Wybierz
Euroflorist Sp. z o.o. Sowińskiego 18A Wybierz
Cukiernia Sobczak Trzemeszeńska 2 Wybierz
Euroflorist Sp. z o.o. ul. Sowińskiego 18A Wybierz
MyShop Sowińskiego Wybierz
MyShopo2 Sowińskiego Wybierz
Poznańska Cukiernio-Kawiarnia Niecała 14/2 Wybierz

Poznań – jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce. Niewielu jednak wie, że największy campus akademicki w mieście (Morasko) znajduje się w miejscu, w które tysiące lat temu uderzył meteoryt! Jeśli dodać do tego fakt, iż Poznań jest uznawany za kolebkę państwa polskiego, a swoje siedziby mieli tutaj Mieszko I i Bolesław Chrobry, jego mieszkańcy mogą być dumni ze swojego miasta. Nic zatem dziwnego, że jest to jedyne miasto, którego nazwa została wykorzystana w słowach hymnu Polski. W Poznaniu również mieści się Fort Winiary (potocznie zwany po prostu Cytadelą), czyli w czasach drugiej wojny światowej największy fort artyleryjski w Europie, na terenie którego obecnie znajduje się park rekreacyjny.

Kuchnia wielkopolska jest bardzo charakterystyczna. Możemy tutaj spotkać takie specjały jak ślepe ryby, zimne nóżki, czernina czy gzik. Wśród tradycyjnych produktów poczesne miejsce zajmuje słodycz – rogal świętomarciński. Jest to bodaj najbardziej rozpoznawalny w Polsce regionalny produkt cukierniczy. U nas poza rogalami świętomarcińskimi mogą zamówić Państwo inne wszelkiej maści słodkości, w tym torty, ciasta i tarty. Smacznego!


Dotacje na innowacje - Inwestujemy w waszą przyszłość.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

@ MyShop Sp. z o.o.

Strona korzysta z plików w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Content

Znasz dobrą cukiernię? Podziel się z nami!

Zrobimy wszystko, żeby jej produkty były dostępne on-line!

Jeżeli chcesz zostaw nam Twój e-mail. W podziękowaniu prześlemy Ci małą niespodziankę! ;)