euroflorist - powrót do strony głównej

Cukiernia Łódź

Łódź – jedno z największych i najbardziej różnorodnych miast w Polsce. Do tej pory nie udało się ustalić, skąd właściwie wzięła się jej nazwa. Do rangi dużego, ważnego na mapie Polski miasta urosła przede wszystkim z uwagi na osadzony w nim przemysł tkacki i sukienniczy. Na terenie miasta powstawały ogromne manufaktury. Obecnie miasto silnie odwołuje się do swojej przeszłości, największe tutejsze centrum handlowe nazywa się właśnie „Manufaktura”. Dzisiejsza Łódź to jednak nie przemysł, a przede wszystkim kultura – odbywają się tutaj ważne festiwale, między innymi Festiwal Łódź Czterech Kultur. Dodajmy do tego, że wywodzą się z niej dwaj bodaj najbardziej znani polscy reżyserowie w dwudziestym wieku – Andrzej Wajda i Roman Polański.

Tradycyjna łódzka kuchnia jest bardzo zróżnicowana z uwagi na wpływy czterech kultur tworzące specyficzny klimat tego miasta. Najbardziej rozpoznawalną w całej Polsce łódzką potrawą jest z całą pewnością zalewajka, czyli zupa na bazie żuru oraz ziemniaków. Nic nam nie wiadomo na temat tradycyjnych łódzkich ciast i tortów, możemy jednak zapewnić, że te wypiekane przez nas są wyjątkowo pyszne. Proponujemy również zajadanie muffinki podczas przejażdżki rikszą. Sama słodycz!

W tym mieście nie ma póki co możliwości zamówienia słodkości on-line. Zapraszamy już wkrótce!

Dotacje na innowacje - Inwestujemy w waszą przyszłość.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

@ MyShop Sp. z o.o.

Strona korzysta z plików w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Content

Znasz dobrą cukiernię? Podziel się z nami!

Zrobimy wszystko, żeby jej produkty były dostępne on-line!

Jeżeli chcesz zostaw nam Twój e-mail. W podziękowaniu prześlemy Ci małą niespodziankę! ;)