euroflorist - powrót do strony głównej

Cukiernia Kraków

Kraków – dawna stolica Polski nadal zachwyca historyczną architekturą, której elementami są między innymi Zamek Królewski na Wawelu, Kościół Mariacki czy Rynek Główny. Nie można nie wspomnieć tutaj o Kazimierzu, czyli historycznym mieście królewskim i miejscu przenikania się kultury polskiej i żydowskiej. Obecnie jest on jedną z dzielnic Krakowa. W znajdującym się niedaleko rynku Muzeum Czartoryskich można zobaczyć między innymi słynny obraz Leonarda Da Vinci „Dama z Gronostajem” (nazywany przez niektórych „Damą z łasiczką”). Warto również pamiętać, że w Krakowie znajduje się najstarszy w naszym kraju uniwersytet – jest to założony w 1364 roku Uniwersytet Jagielloński (pierwotnie nazywany Akademią Krakowską).

Małopolska to region, na którego lokalną kuchnię silny wpływ miały zwyczaje austriackie. Między innymi one wpłynęło na to, że jednym z popularniejszych lokalnych produktów jest kiełbasa. Dwa najpopularniejsze jej rodzaje to kiełbasa lisiecka oraz rzecz jasna kiełbaska krakowska znana świetnie wszystkim Polakom. Do najważniejszych krakowskich potraw zaliczyć należy kaczkę po krakowsku oraz maczankę po krakowsku. Wszystko to mogłoby sugerować, że krakowiacy gustują wyłącznie w słonych potrawach, nie lubiąc słodyczy. Nic bardziej mylnego! Mamy zatem nadzieję, że nasze wyroby znajdą w ich sercach specjalne miejsce.

W tym mieście nie ma póki co możliwości zamówienia słodkości on-line. Zapraszamy już wkrótce!

Dotacje na innowacje - Inwestujemy w waszą przyszłość.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

@ MyShop Sp. z o.o.

Strona korzysta z plików w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Content

Znasz dobrą cukiernię? Podziel się z nami!

Zrobimy wszystko, żeby jej produkty były dostępne on-line!

Jeżeli chcesz zostaw nam Twój e-mail. W podziękowaniu prześlemy Ci małą niespodziankę! ;)